محصولات ساختمانی, معرفی محصولات

چسب کاشی چیست و چه کاربردی دارد؟

چسب-کاشی-چیست-و-چه-کاربردی-دارد؟

چسب کاشی را شاید تا به حال باهاش برخورد کرده باشید که جایگزین جدید ملات سیمان برای کاشی کاری است، در اصل این محصول نوعی ماده شیمیایی است که با آن کاشی را در محل مورد نظر جایگذاری می کنند و مستحکم می شود. این چسب انواع مختلفی در بازار دارد و هر کدام دارای ویژگی های متفاوتی اس

در ادامه قرار است بیشتر به این موضوع بپردازیم و کاربرد و مزایای آن را به شما معرفی کنیم.

اطلاعات لازم در مورد خرید چسب کاشی

چسب کاشی یکی از محصولاتی است که در صنعت کاشی کاری بسیار محبوب است. امروزه در صنعت کاشی و سرامیک همه افراد می دانند که استفاده از روش های قدیم ماسه و سیمان برای نصب کاشی جوابگو نیست و صرفه اقتصادی ندارد و یا فردی که می خواهد کاشی ها را نصب کند حرفه ای نباشد و… دشوار باشد. اما رفته رفته این مشکلات بر طرف شد و خرید چسب کاشی در بازار بسیار زیاد شد این محصول نوعی سیمان غیرآلی پلیمری است که چسبندگی بالا و سازگاری با انواع کاشی و سرامیک ها را دارد. حتی قابلیت این را دارد که کاشی بر روی کاشی بچسباند. چسب کاشی دارای سه نوع است که در بازار به فروش می رسد: چسب کاشی پودری، چسب کاشی خمیری و نوع واکنشی و هر کدام کاربرد متفاوت دارند. اگر قصد خرید چسب کاشی را دارید می توانید از سایت کیهان سازه چسب های کاشی را بر اساس وزن های مختلف خریداری کنید، اگر سوالی درباره این محصول دارید می توانید به کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه مشاوره کنند. در ادامه قصد داریم کاربرد و مزایا این محصول را به شما معرفی کنیم.

انواع چسب کاشی

چسب کاشی دو نوع مهم به نام چسب کاشی پودری و خمیری است که قصد دارید آن ها را به شما به صورت کامل معرفی کنیم.

چسب کاشی خمیری

چسب-کاشی-خمیری

 

یکی از انواع چسب کاشی ها نوع خمیری آن است که می شود بر روی دیوار های بتنی و گچی یا هر نوع دیوار خشکی می توان استفاده کرد. چسب کاشی خمیری نیازی به رقیق کننده نیست و به شکل مستقیم می شود بر روی کاشی و سرامیک استفاده کرد. یکی دیگه مزایای این چسب این است که مقاومت بالایی دارد و باعث کثیف کاری محیط کار نمی شود. البته شایان ذکر است یکی از بزرگ ترین معایب این محصول این است که اگر درب آن را باز کنید و مقداری از محتوا چسب کاشی باقی بماند سریع خشک می شود و دیگر قابل استفاده نمی باشد.

چسب کاشی پودری

چسب-کاشی-پودری

 

این نوع از چسب کاشی پودری بر اساس سیمان تقویتی با پلیمر یا همان سیمان پرتلند به شکل به شکل پودر در آمده است. این پودر بعد از اختلاط با آب قابل اجرا بر روی همه سطوح است مانند سطوح بتنی، سیمانی، کاشی و سرامیک و…، این چسب در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد و باعث خرابی در محیط های رطوبتی نمی شود. بدون شک می شود گفت این محصول در بین تمامی چسب های کاشی بهترین است و قیمت مناسبی نسبت به دیگر انواع چسب های کاشی دارد.

مزایای چسب کاشی

مزایای-چسب-کاشی

مزایای چسب های کاشی بر اساس انواع آن ها متقاوت است و هر کدام در پروژه ای خاص استفاده می شود اما به صورت کلی همه گی آنها یک سری مزایای مشکترک دارند که می خواهیم آنها را به شما معرفی کنیم.

سرعت بالای نصب

اولین مسئله ای که در یک پروژه بزرگ حائز اهمیت است سرعت روند اجرای کار است و چسب های کاشی این سرعت را بسیار بالا برده اند به طوری که اکثر کارفرمایان و استادکاران از چسب های کاشی به عنوان ملات های قدیمی استفاده می کنند.

قابلیت استفاده در همه محیط ها

از چسب های کاشی در اکثر محیط استفاده می شود و بر خلاف روش های سنتی محدود به مکان نیست. حتی می توان از مواد در اطراف حوضچه ها و استخر ها استفاده کرد.

چسبندگی بالا

مهم ترین ملاک خرید چسب های کاشی قدرت چسبندگی آنها است که بر خلاف ملات های قدیمی بسیار قدرتمند تر است. دقت داشته باشید قدرت چسبندگی به شرکتی که از ان خریداری می کنید هم مرتبط است که بعضی ها در ساخت این محصول از مواد اولیه ضعیف استفاده می کنند که باعث می شود چسبندگی ضعیفی هم به همراه داشته باشد.
می توانید برای خرید چسب کاشی با مشاوران کیهان سازه تماس بگیرید تا شما را در خرید این محصول مشاوره بدهند.

کاهش هزینه

چسب های کاشی نسبت به ملات سیمانی چسبندگی بالایی دارند و میزان مصرف آن ها هم نسبت به روش های قدیمی بسیار کم است به همین دلیل هزینه نهایی برای فرد مصرف کننده بسیار کم می شود.

بالا بردن مقاومت کاشی

این محصول نسبت به خیلی ملات های قدیمی مقاومت بیشتری دارند و تا سالیان سال مقاومت خود را از دست نمی دهد و سازه استحکام خود را سال ها نگه می دارد.

کاربرد چسب کاشی

کاربرد-چسب-کاشی

کاربرد چسب کاشی بسته به نوع آن ها بسیار متفاوت است اما به طور جامع بعضی از آن ها یکسان است که می خواهیم آن هارو به شما معرفی کنیم.

  •  نصب کاشی و سرامیک بر روی سطوحی که با آب تماس دارند
  •  نصب کاشی روی کاشی
  •  نصب انواع کاشی بر روی سطح های مختلف
  •  نصب سنگ و موزائیک
  •  نصب بر روی سطوح گچی و بتنی
  •  و…

سخن آخر

چسب کاشی در نوع خود ساده ترین و در عین حال به صرفه ترین محصولی است که در این صنعت وجود دارد، دقت داشته باشید که نصب این کاشی به وسیله فردی مجرب و بلد کار پروژه ای بهتر به شما ارائه می کند اگر قصد مشاوه درباره کاربرد چسب کاشی و مزایای آن و یا خرید چسب کاشی دارد می توانید با مشاوران ما در تمسا باشید یا سوال خود را در بخش کامنت ها بپرسید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *