معرفی محصولات, آشنایی با خدمات ساختمانی, محصولات ساختمانی

روغن قالب بتن چیست؟

روغن-قالب-بتن-چیست؟

روغن قالب بتن محصولی جدید است که امروزه بر اساس نیاز های این صنعت ساخته شده است. نام دیگر آن رها ساز قالب بتن است، که به عنوان یک محصول مواد کمکی بتن استفاده می شود. ساز و کار کلی این محصول به گونه ای است که قالب را به راحتی از بتن جدا بکند. اما کاربرد و مزایا این محصول فرا تر از این موارد است.

در ادامه قصد داریم شما را با انواع روغن قالب و مزایا و کاربرد آن آشنا کنیم.

خرید روغن قالب بندی بتن

روغن قالب بتن با توجه به نامی که دارد مشخص است که برای جدا شدن راحت سطح بتن از قالب ها بعد از پایان بتن ریزی است. علاوه بر آن باعث می شود سطح بتن تمیز باشد و کیفیت بتن حفظ شود. روغن قالب ها علاوه بر خاصیت هایی که به بتن می دهند برای خود قالب ها هم بسیار مفید هستند و از زنگ زدگی، خرابی جلوگیری می کنند و قالب ها را هنگام باز کردن از بتن در برابر ضربه و فشار بادوام تر می کند. قالب بندی های بتن (همانطور که در مقاله قالب بتن چیست و چه کاربردی دارد؟ توضیح دادیم) دارای انواع مختلفی هستند که شامل: قالب فلزی، چوبی، فایبرگلاس و پلاستیکی است که هر کدام کاربرد مخصوص خود را دارند و در جایی مخصوص استفاده می شوند. بر همین اساس دو نوع روغن قالب در بازار وجود دارد، که روغن قالب پایه آب و روغن قالب پایه نفتی است. شما برای خرید این محصول می توانید به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید یا با مشاوران کیهان سازه تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند. در ادامه قصد داریم ویژگی و کاربرد این محصول را به شما معرفی کنیم.

انواع روغن قالب بتن

انواع-روغن-قالب-بتن

همانطور که بالا گفتیم برای خرید روغن قالب بندی بتن لازم است بدانید که قالب بندی هایی که برای بتن استفاده می شود از دو نوع روغن قالب می توانیم استفاده کنیم که شامل:

روغن قالب پایه نفتی

روغن قالب پایه نفتی یکی از محصولاتی است که بسیار پر طرفدار است در بازار، این محصول غیر حلال در آب است و تقریبا برای تمام قلب های بتن مناسب است. با نگاه اول به این محصول با یک روغن شاف و غلظت پایین مواجه می شوید.

روغن قالب پایه آب

روغن قالب پایه آب محصولی جدید است در بازار که دارد جایگزین روغن قالب پایه نفتی می شوند. قبل از مصرف این محصول آن را با مقدار مشخصی آب مخلوط می کنیم و در قالب بندی ها استفاده می شود. نسبت به نوع پایه نفتی خود یک سری مزیت ها دارد که خوب است آنها را بدانید.

 •  دوست دار محیط زیست است و آسیبی به محیط اطراف خود نمی رساند.
 •  بعد از هر بار استفاده بر روی قالب ها با آب به راحتی شسته می شوند.
 •  بعد از مخلوط کردن با آب برای حجم بیشتری استفاده می شود
 •  بی بو است و برای متخصصان مشکلات تنفسی ایجاد نمی کند

خرید روغن قالب بتن

خرید-روغن-قالب-بتن

برای خرید روغن قالب بندی بتن باید یک سری ملاک در نظر گرفته شود. موارد مانند شرایط آب و هوایی محلی که در آن بتن ریزی انجام می شود، جنس قالب، مساحتی که می خواهید روغن کاری کنید. برای خرید رغن قالب با قیمت مناسب می توانید با مشاوران کیهان سازه تماس بگیرید تا آنها با توجه به پروژه شما بهترین نوع روغن را پیشنهاد دهند.

مزایا استفاده از روغن قالب چیست؟

 •  هزینه ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد
 •  جدا کردن بتن از قالب و تمیزی سطح صاف بتن را بهتر می کند
 •  کم شدن زمان کار
 •  در قالب بندی هم هزینه ها تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند
 •  از زنگ زدگی و خوردگی قالب بتن تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند
 •  باعث تغییر رنگ در سطح بتن نمی شود
 •  بعد از باز کردن قالب سریع پاک می شوند و اثری ندارند

میزان مصرف روغن قالب چه گونه است؟

استفاده صحیح از روغن قالب توسط بعضی شرکت بر اساس استاندارد هایی که محصولشان دارند و جنس قالب ها متفاوت است. اما به صورت کلی مقدار مصرف درست 1 لیتر روغن قالب در 10 الی 12 متر مربع سطح قالب بندی را پوشش می دهد. این مقدار در انواع روغن قالب متفاوت است.

نحوه نگهداری روغن قالب بتن چطور ممکن است؟

نحوه-نگهداری-روغن-قالب-بتن-چطور-ممکن-است

اگر قصد خرید این محصول را پیش از شروع بتن ریزی دارید، باید از شرایط نگهداری آن هم اطلاه داشته باشید. نگهداری از این محصول زیاد سخت نیست و تحت شرایط کارگاهی ممکن است اما بهتر است به صورت زیر باشد:
این روغن می تواند یک سال در بسته بندی اولیه خود باشد، دور از تابش خورشید نگهداری شود ترجیحا در دمای 5 الی 35 درجه سانتی گراد باشد.

سخن آخر

ما در این مقاله به صورت کامل روغن قالب بندی بتن را به شما معرفی کردیم. اگر قصد خرید این محصول را دارید به بخش فروشگاه سایت کیهان سازه مراجعه کنید یا با مشاوران ما تمسا بگیرید تا شمارا راهنمایی کنند. امیدواریم با خواندن این مطالب اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *