محصولات ساختمانی, معرفی محصولات

روش استفاده از چسب بتن و معرفی آن

روش-استفاده-از-چسب-بتن-و-معرفی-آنoduce-it

روش استفاده از چسب بتن امروزه بسیار مهم است، این محصول جز پر کاربرد ترین مصالح ساختمانی بتن است که لازم است با آن آشنایی پیدا کنید. چسب بتن یک افزودنی بتن است که باعث آب بندی و افزایش مقاومت و چسبندگی می شود، در اکثر اماکن مسکونی، تجاری، کارخانه جات و… مورد استفاده قرار می گیرد، علاوه بر آن انواع مختلفی و روش مصرف های متفاوتی دارد.

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که روش استفاده چسب بتن چگونه است و با مزایای آن بیشتر آشنا شویم.

روش استفاده چسب بتن

روش-استفاده-چسب-بتن

روش استفاده از چسب بتن لازمه دانشی است که باید آن را بدانید اما قبل اینکه بخواهیم با آن آشنا بشویم، بهتره که با خود چسب بتن آشنا شویم. مهم ترین کاربرد این محصول افزایش میزان چسبندگی آن است. این چسب بر پایه رزین ها آکریلیک با تکنولوژی نانو ساخته شده است. این چسب قابلیت آب بندی، سخت کنندگی، روان کنندگی را همزمان به سیمان اهدا می کنم. این چسب ظاهری شیری رنگ دارد اما بعد از ترکیب با بتن، بی رنگ می شود. این ماده علاوه بر موارد بالا مقاومت کششی، خمشی سازه های سیمانی و بتنی را بیشتر می کند. قبل از روش استفاده از چسب بتن باید بدانید که شرکت ها این ماده را در دو نوع پودری و مایع غلیظ تولید می کنند و انواع مختلفی دارند که بسیار با هم متفاوت هستند. از این چسب بیشتر در مواردی تعمیرات و بازسازی استفاده می شود. و مقدار انتخابی آن بنا به پروژه شما است که آن پروژه کوچک است یا بزرگ، لازم به ذکر است قیمت این چسب با توجه به ملاک های مختلف مانند مزایا و پروژه شما هم تغییر می کند. روش مصرف چسب بتن بسیار متفاوت است اما باید بدانید اگر این محصول را خریداری کردید و میخواهید نگهداری کنید باید تا 6 ماه این چسب را به دور از گرمای شدید و یخ زدگی نگهداری کنید.

روش ساخت چسب بتن

روش-ساخت-چسب-بتن

روش ساخت چسب بتن موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد که محصول نهایی بسیار با کیفیت باشد. در این هنگام باید به نوع دانه بندی یا ملات توجه کنید، باید به میزان 10 یا 40 درصد جایگزین آب شده و به بخش های خشک بتن اضافه کنید. در صورتی که بتن ریز دانه باشد چسب بتن کم تر و در صورت درشت دانه بودن بتن از چسب بتن بیشتری استفاده می کنید.

روش مصرف چسب بتن

یکی از مواردی که قبل از روش مصرف چسب بتن باید به آن توجه داشته باشدی این است که سطح قبلی را باید کاملا تمیز و عاری از گرد و غبار بکنید. و حتما توجه داشته باشید که اگر از آب استفاده میکنید سطح قبلی خشک شود تا چسب بتن به خوبی عمل کند. از دو طریق می شود چسب بتن را به کار برد، روش دوغابی و روش افزودن به مخلوط در ادامه میخواهیم بیشتر به این موارد بپردازیم.

روش کار با چسب بتن دوغابی:

در این روش مقاطع بتنی قدیم و جدید به هم می چسبند. ابتدا مقاطع را کامل تمیز می کنید و بعد دوغاب را به ضخامت تقریبی 1 الی 2 میلیمتر روی مقاطع اشباه شده می ریزد و تا قلب از سفت شدن دوغاب بتن ریزی سطح جدید را آغاز می کنیم.

روش ساخت چسب بتن دوغابی:

دوغاب پلیمری است که با چسب بتن و ملات آب بندی مخلوط می شود. و برای هر متر مربع 105 کیلوگرم دوغاب نیاز است. همچنین در این نوع دوغاب 250 گرم چسب بتن به کار رفته است.

روش کار با چسب بتن افزودن به مخلوط:

در این روش بتن جدید و آماده با چسب بتن و ملات آب بند ترکیب شده و بتنی آب بند یا ضد آب تهیه می شود.

روش ساخت چسب بتن آب بند:

 

روش-ساخت-چسب-بتن-آب-بند

همانطور که قبلا در روش کار با چسب بتن هم ذکر کردیم باید به نوع دانه بندی بتن، مقدار چسبندگی بتن دقت کرد و چسب بتن آب بند را مانند آب به اجزای خشک بتن اضافه کرد. اگر نوع دانه های بتن ریز بود چسب بتن کم و اگر درشت بود چسب بتن زیاد اضافه کرد.
شما می توانید برای اطلاع از انواع چسب بتن موجود در سایت کیهان سازه با مشاوران ما تماس بگیرید تا شمارا بیشتر در این زمینه راهنمایی کنند.

موارد کاربرد چسب بتن

موارد-کاربرد-چسب-بتن

بعد از دونستن روش مصرف چسب بتن لازم است بدانید این چسب در کجا ها استفاده می شود. چندین مورد کاربرد چسب بتن در زیر آورده شده است.

  • اتصال میلگرد به بتن
  • نما سازی
  • نصب کاشی و سرامیک
  • نمای های ضد آب
  • آب بندی دیوار های استخر و منابع آبی
  • چسباندن قطعات خشک بتنی به یکدیگر
  • تعمیر بتن آسیب دیده
  • تعمیر و ترمیم سازه های بزرگ بتنی مثل پل، سد، ساختمان، پله و…
  • کف سازی

موارد گفته شده برخی از کاربرد های این مکمل حیاتی بتن است. روش استفاده چسب بتن بسیار حساس است پیشنهاد می کنیم حتما از یک متخصص در رابطه با این محصول استفاده کنید.

حرف آخر

در میان تمامی محصولات مکمل بتن، چسب های بتن بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و با روش مصرف چسب بتن که جز محبوب ترین ها هستند آشنا شدید. دقت داشته باشید نحوه استفاده از چسب بتن در عملکرد و نتیجه آن بسیار مهم است و باید رعایت کنید، شما میتوانید به فروشگاه سایت کیهان سازه از آخرین قسمت محصولات با خبر شوید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *