آشنایی با خدمات عمرانی, معرفی محصولات

آب بندی مخازن بتنی چگونه انجام می شود؟

آب-بندی-مخازن-بتنی-چگونه-انجام-می-شود

آب بندی مخازن بتنی جز موضوعاتی است که امروزه بسیار حائز اهمیت است. مخازن بتنی آب را در خود ذخیره می کنند برای کاربرد های مختلفی مانند: مهار آتش، کشاورزی، آشامیدنی، دامداری، تولید مواد شیمیایی، تهیه غذا و …است. از مواد مختلف بسیاری در آب بندی مخازن بتنی استفاده می شود که شامل: فایبر گلاس، بتن، سنگ، فولاد، پلی اتیلن، پلی پروپیلن و مواد آب بندی است.

در این مقاله می خواهیم درباره آب بندی این مخازن و موادی که در آن استفاده می شود صحبت کنیم.

روش ساخت مخازن بتنی ذخیره آب

روش-ساخت-مخازن-بتنی-ذخیره-آب

روش ساخت مخازن بتنی ذخیره آب وابسته بو نوع پروژه شما متفاوت است و باید قبل از آب بندی این مخازن با این مبحث آشنا شوید. اولین کاری که باید در رابطه با مخازن بتنی انجام دهیمطراحی نقش است که بسیار مهم است طوری که اصول ایمنی، دوام بالا، صرفه اقتصادی داشته باشد. اگر دوام مخزن تامین نشود طی گذشت سال ها مخزن باعث خرابی می شود و باید آن را مدام مرمت کرد، که این کار باعث صرف هزینه های زیاد می شود. بعد از رعایت موارد بالا و تهیه نقشه باید یک سری از نکات را هنگام ساخت رعایت کنید که شامل: کنترل نسب آب به سیمان، رعایت پوشش های بتنی برای جلوگیری از خوردگی، استفاده از افزودنی های بتن برای مفاومت بیشتر، بتن ریزی در دمایی استاندارد که ترک نخورد، تعبیه صحیح درزهای اجرایی، استفاده از مواد آب بند است. مواردی که گفته شد مخصوصا استفاده از مواد آب بند در مخازن بتنی بسیار مهم است که هر کسی نمی تواند انجام دهد، شرکت کیهان سازه در این زمینه کنار شما خواهد بود و می توانید از مشاوران ما راهنمایی بگیرید تا بتوانید روش ساخت مخازن بتنی ذخیره آب خود را به بهترین شکل انجام دهید.

مواد آب بندی مخازن بتنی چیست؟

مواد-آب-بندی-مخازن-بتنی-چیست

شرایط آب بندی مخازن به دلیل این که در شرایط جوی مختلف قرار دارند و در معرض انواع مواد تخریب کننده هستند بسیار حساس است و باید متخصص این عمل آب بندی را انجام دهد. برخی از موادی در این مخازن استفاده می شود در زیر نام برده شده است.

 •  پوشش های اپوکسی
 •  پوشش نفوذ گر کریستال شونده
 •  پوشش سیلوکسان
 •  پوشش پلی یورتان
 •  پوشش اکرلیکی
 •  پوشش ملات و چسب بتن
 •  پوشش پایه قیری
 •  پوشش ممبرین پلی اتیلن یا پی وی سی
 •  پوشش کولتار اپوکسی
 •  پوشش پلی یورا
 •  پوشش الاستومری سیمانی-اکرلیکی
 •  پوشش جی اس ال

مواردی که ذکر شد مواد آب بندی مخازن بتنی هر کدام کاربرد و مزایای خود را دارند شما همه گی موارد از نوع پوششی بودن برخی مواد دیگر وجود دارد که با بتن ترکیب می شوند و تا حد ممکن آب بندی مخازن را افزایش می دهند که شامل:

این مواد آب بندی مخازن بتنی را می توانید در بخش فروشگاه سایت کیهان سازه مراجعه کنید یا با مشاوران تماس بگیرید تا آنها با توجه به پروژه شما بهترین موارد را محصول را پیشنهاد کنند.

آب بندی سپتیک چگونه انجام می شود؟

آب-بندی-سپتیک-چگونه-انجام-می-شود

سپتیک ها هم نوعی مخزن هستند از جنس بتن که معمولا برای فاضلاب ها استفاده می شود. و باید به مسئله آب بندی آن ها توجه زیادی شود. زیرا که آب بند نکردن سپتیک ها باعث آسیب های شدید به محیط زیست و زندگی می شود. روش های زیادی وجود دارد در زمینه آب بندی سپتیک مانند: استفاده از مصالح مرغوب و افزودنی های ضد آب (دقت داشته باشید که در این زمینه باید از متخصص استفاد ه کنید.)، استفاده از ایزوگام و… است. شرکت هایی وجود دارند که سپتیک با کیفیت پیش ساخته آب بندی سپتیک را انجام می دهند. اما پیشنهاد می کنیم که مخازن سپتیک را در مکانی که می خواهید بسازید تا در شرایط محیط آب بندی و ساخته شود.

هزینه ساخت مخزن آب

هزینه-ساخت-مخزن-آب

هزینه ساخت مخزن آب بستگی به شرایط متفاوتی دارد مانند: متراژ بنایی که قرار است ساخته شود، ضخامت دیوار های مخازن، مواد مصرفی، کارخانه تولید کننده مواد افزودنی و آب بندی بتن، شرکت پیمانکار و…، اگر قصد انجام ساخت پروژه مخزن بتنی یا سپتیک تانک بتنی دارید می توانید با مشاوران کیهان سازه تماس بگیرید تا به شما بهترین راهکار را ارائه دهند.

سخن آخر

در این مقاله ما به صورت کامل در مورد انواع مواد آب بندی مخازن بتنی و روش اجرا آن و هزینه ساخت مخزن آب صخب کرده ایم اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید سوال خود را در بخش نظرات بپرسید یا با مشاوران کیهان سازه تماس بگیرید تا آنها شمارا را هنمایی کنند. نکته ای که باید دوباره بگیم اینه که آب بندی مخازن بتنی و سپتیک ها کار آسونیه اما نیاز به مهارت خاصی دارد که تا مدت ها دوام داشته باشد به همین علت پیشنهاد می کنیم از متخصص های مجرب در این زمینه استفاده کنید. امیدواریم خواندن این اطلاعات برای شما مفید باشد.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *