اطلاعات فنی محصول

رویه های بتنی و یا کفسازی های صنعتی که با استفاده از مواد پایه سیمانی بر روی بتن اجا می شوند، علاوه بر مقاومت مکانیکی بالا و نفوذ پذیری کم در برابر آب و مواد خورنده، بایستی دارای مقاومت سایشی زیاد باشند. یکی از راهکارهای دستیابی به خواص مطلوب در سطح رویه، استفاده از پودر مخصوص دانه بندی شده برروی بتن تازه به صورت خشکه پاش و یا ملات نهایی می باشد.

محصول HARD CEMENT پودری میکرونیزه از نوع ملاتی می باشد که بر پایه سیمان، کوارتز و پلیمرهای اسلاح کننده تولید شده و به منظور ایجاد یکپارچگی و زیبایی در سطح نهایی و بهبود مقاومت های سایشی، مکانیکی و دوام بتن تازه یا سخت شده استفاده می گردد. این محصول به صورت ملات خشک عرضه شده و بین گیرش اولیه و ثانویه رویه بتنی برای ایجاد کفپوشی با سطح متراکم و سخت جهت پارکینگ ها، صنایع حمل و نقل، معدنی و کارخانجات مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجاکه نقش اصلی در دوام کف سازی بتنی و حصول مقاومت مکانیکی، تحمل تنش بارگذاری و کنترل و جلوگیری از گسترش ترک خوردگی به سطح نهایی به کیفیت بتن زیرآیند بستگی خواهر داشت. از این رو رویه بتنی MSC به عنوان بتن زیرآیند پیشنهاد میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با واحد فنی کیهان سازه کهن تماس حاصل فرمایید.


موارد کاربرد کف سازی

     • کف سازی انبارها و سابن های تولید کارخانجات، سالن های صنعتی، سردخانه ها و کشتارگاه ها

     • کفپوش نهایی پارکینگ ها و محوطه مراکز مسکونی، تجاری، ورزشی و نمایشگاهی

     • پوشش ضد سایش در جاده ها، پیاده رو ها، ایستگاه های مترو و راه آهن

     • روکش نهایی رویه بتنی MSC در صنایع حمل و نقل، معدنی، نیروگاه ها، بنادر و فرودگاه ها


مقدار مصرف

هر کیسه 25 کیلوگرمی از پودر HARD CEMENT را با 3 الی 4 لیتر آب (با توجه به دمای محیط و مصالح و سیالیت مورد نظر) توسط میکسر با دور پایین مخبوط کرده تا مخلوط یکنواخت و مناسب بدست آید. این مقدار جهت پر کردن 4/10 الی 11 لیتر از حجم کفایت می کند. در واقع میزان مصرف ملات هارد سمنت به ضخامت 1 سانتی متر در حدود 22 الی 24 کیلوگر در هر متر مربع خواهد بود.


موارد استاندارد

این ماده بر اساس استاندارد های ذیل قابل ارزیابی می باشد.

ASTM C109/ASTM C348/ASTM C944/ASTM C1803


ویژگی ها و مزایا

     • دارای مقاومت سایشی و فرسایشی بسیار زیاد

     • مقاوم دربرابر بارگذاری، ارتعاشات استاتیکیُ دینامیکی و ضربه

     • عدم ایجاد گرد و غبار در جابجایی بار ترافیکی

     • دارای تنوع در فام رنگ و مقاومت عالی رنگ در برابر تابش اشعه خورشید

     • نفوذ پذیری بسیار کم و دوام زیاد در برابر آسیب های محیطی

     • یکپارچگی و مقاومت بیشتر نسبت به سایر پودرهای سیمانی رویه

     • غیر لغزنده بدون انقباض و با انبساط کنترل شده


روش مصرف

سطح زیر کار باید کاملاً تمیز عاری از هرگونه گردوخاک، چربی، مواد نفتی، و روغنی و ذرات سست باشد. آماده‌سازی سطوح طبق آیین‌نامه‌های ACI 302 و ACI 360  و همچنین استاندارد انجام می‌پذیرد. درصورتی‌که ملات هارد سمنت مستقیماً روی بتن خیس اجرا نمی‌گردد، بعد از تمیز نمودن سطوح تمامی مقاطع باید کاملاً اشباع از آب گردد و قبل از ریختن ملات، آب اضافی از سطح جمع گردد. سپس محصول موردنظر طبق دستور مصرف تهیه گردد. مخلوط حاصله  را با استفاده از سینی و ماله پروانه‌ای تا حصول سطح صاف و یکپارچه به دفعات مکرر توصیه میگردد. چنانچه سطح نهایی بسیار صاف و صیقلی مد نظر باشد پیش از ماله کاری نهایی یک قلمو خیس بر روی بتن بکشید و سپس عملیات پرداخت نهایی رو انجام دهید. پس از نیمه خشک شدن ملات اجرا شده کلیه سطوح را تا 48 ساعت با اسپری آب مرطوب نگه‌دارید. سپس عملیات ایجاد درز (SAW CUT) را جهت ایجاد درزهایی اجرایی شروع کنید. لازم به ذکر است عملیات ساب گرانیتی جهت ایجاد سطوح براق و بسیار صیقلی پس از کیورینگ ملات امکان پذیر است.

توجه: در صورت بالا بودن نرخ تبخیر آب بتن، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از جمع شدگی بتن به عمل آورید. درجه حرارت مناسب جهت تهیه و استفاده از ملات 10 الی 30 درجه سانتیگراد است.


مشخصات فیزیکی و شیمیایی

حالت فیزیکی: پودر

رنگ: KG30/2

رنگ: خاکستری و رنگی 

یون کلر: ندارد

مقاومت سایشی CM/50CM: 5/5

مقاومت فشاری نهایی  KG/CM: 850

مقاومت خمشی KG/CM: 100