ترمیم کننده بتن یکی از محصولاتی است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، یک محصول مکمل بتن است که کاربرد های صنعتی زیادی دارد و بسیار در ساخت و ساز ها استفاده می شود. بتن یک ملاتی است که پس خشک شدن بسیار مقاوم می شود و دوام بالایی می گیرد، این محصول که از ترکیب سه محصول اصلی سنگدانه، آب و سیمان ایجاد می شود و محصولات دیگری مانند: الیاف، روان کننده ها و دیگر افزودنی ها در بتن مصرف می شود. در طی زمان های طولانی یک بتن خوب هم ممکن است با وجود عواملی دچار تخریب یا کاهش استحکام و دوام شود. یکی از راه کار هایی که امروزه به عنوان راه های جلوگیری از این اتفاق محسوب می شود، استفاده از ترمیم کننده بتن است. در ادامه قصد داریم شما را با ساز و کار و قیمت ترمیم کننده بتن آشنا کنیم.

ترمیم کننده بتن و انواع آن چیست؟

استفاده-از-ترمیم-کننده-بتن

ترمیم کننده بتن از موادی مانند: ذرات سیلیس، رزین، پلی پروپیلن است و بر پایه سیمان است. هنگامی که پودر ترمیم کننده با آب ترکیب شد خمیری یک دست را به می سازد که چسبندگی بالایی دارد و باعث می شود خطوط و درزهای عمقی و سطحی بتن ترمیم شود. بتن هنگامی که بر اثر عواملی مانند: اسید ها، کلرید ها و … دچار خرابی، ترک یا حتی تخریب می شود. در اینجور مواقع با توجه به شرایط و محدودیت های اقتصادی و زمانی که وجود دارد، ترمیم کننده خای بتن بهترین اولویت در استفاده بر روی بتن های تخریب شده هستند. ترمیم کننده ها دارای مزایای زیادی هستند مانند: قابلیت اجرا تا 1 سانتی متر بدون ترک خوردگی، ایجاد مقاومت های کششی، فشاری و چسبندگی بالا بر روی انواع سطوح بتنی اجرا می شود. برای خرید ترمیم کننده بتن نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که آماده مصرف است و هنگام مخلوط شدن با آب بافت نرم و شکل پذیری به خود می گیرد. ترمیم کننده بتن ساختمان جز موادی است که برای سلامتی محیط زیست و انسان بسیار مضر است و نباید تحت هیچ شرایطی بلعیده شود یا با تماس چشمی ایجاد شود. کیهان سازه توصیه می کند در هنگام کار با این محصول حتما از لوازم ایمنی ماسک و دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید تا خطرات جانی برای شما پیش نیاید. در ادامه قصد داریم شما را با قیمت ترمیم کننده بتن و انواع آن ها آشنا کنیم.

اگر قصد خرید ترمیم کننده بتن را دارید می توانید با مشاوران کیهان سازه تماس بگیرید، تا آنها با توجه به پروژه ای که شما دارید بهترین راهنمایی کنند.

انواع ترمیم کننده بتن چیست؟

انواع-ترمیم-کننده-بتن-چیست؟

در بخش بالا به این سوال که ترمیم کننده بتن چیست؟ پاسخ داده ایم و با کلیت این محصول آشنا شده ایم. ترمیم کننده ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد و مزایای متفاوتی دارند. برخی از این ترکیب کننده ها شامل:

ملات های نیمه پلیمری

یک دسته از مواد ترمیم کننده بتن ملات نیمه پلیمری است که در ساختاری که دارد پلیمر های نیمه فعال یا فعال دارد. این ترمیم کننده چسبندگی بسیار بالایی دارد و بر روی انواع سطوح اجرا شود. این ترمیم کننده معمولا برای بازسازی های بتنی مانند پل، یا آب بندی استخر و یا ترمیم بخش های آسیب دیده استفاده شود.

رزین تزریقی

اگر در سازه های بتنی ترک های ریز و درشت ایجاد شد که سطحی بودند یا عمیق که بر اساس دلایل مختلف پدید اومده باشند، می توان استفاده از ترمیم کننده بتن رزین تزریقی را جایگزین دیگر محصولات کرد. رزین تزریقی علاوه بر ترمیم بتن باعث مقاوم سازی آن هم نیز می شود. برای استفاده از این محصول توجه داشته باشید باید سطح مورد نظر را از هر گونه آلودگی پاک کنیم و بعد به درون شکاف ها و ترک ها تزریق کنیم، این فرایند را تا هنگامی که ملات تزریقی از ترک سرزده شود ادامه می دهیم.

چسب اپوکسی

چسب اپوکسی یکی از مواد شیمیایی است که امروزه در صنعت مواد ترمیم کننده بسیار محبوب شده است. استفاده از این چسب باعث ایجاد پیوندی بسیار قوی در بتن می شود. این حالتی است که استحکام کششی بتن بسیار قوی می شود. چسب های اپوکسی در بازار کاربرد های بسیار زیادی دارند، مهم ترین کاربرد این محصول اتصال بتن جدید، بتن قدیمی به یکدیگر است که مقاومت بالایی ایجاد می کند. ویژگی هایی این محصول نسبت به دیگر ترمیم کننده دارد این است که برای استفاده از ترمیم کننده بتن می توان بر روی سطوح مرطوب، فلزی، موزاییکی، سنگی و… استفاده کرد.

چسب لاتکس

یکی از انواع ترمیم کننده بتن ساختمان پر کاربرد در بازار چسب لاتکس است که وظیفه آن مقاوم سازی در برابر عوامل خارجی و لرزشی است. چسب لاتکس بتن غیر سمی است که استفاده از آن بسیار صرفهه اقتصادی دارد. ویژگی این ترمیم کننده افزایش میزان چسبندگی، افزایش مقامت آن است. این چسب در برابر تغییر دما مقاومت خوبی دارد و بسیار انعطاف پذیر است.

ملات پایه سیمانی با الیاف پلیمری

هنگام خرید ترمیم کننده بتن یکی از محصولاتی که نسبت به دیگر محصولات شناخته شده تر است و بسیار پر مصرف، ترمیم کننده پایه سیمانی با الیاف پلیمری است که پلیمر های مختلفی در این محصول حضور دارند. این مصحول چسبندگی و شکل پذیری بالایی دارد و کاربرد کلی آن عایق سازی بسیاری از سطوح است. ترمیم کننده پایه سیمانی در برابر سرما و گرما مقاومت بسیار بالایی دارد.

ملات پلیمری

این نوع ترمیم کننده نوعی ملات سیمانی است که افزودنی های پلیمری درون خود دارد. در این ملات رزین های پودری وجود دارد که باعث ایجاد خاصیت چسبندگی بالایی می شود. برای استفاده از ترمیم کننده بتن پلیمری لازم است مقداری آب به آن اضافه کنیم. این محصول آماده مصرف است و در اماکن عمودی و سقف ها استفاده می شود. این ملات هم برای اجرا سطوح مختلف استفاده می شود و هم برای صاف کردن نا همواری ها پر کردن ترک های ریز و درشت، از سری کاربرد های مهم این ترمیم کننده بتن عملیات آب بندی استخر ها است.

روش استفاده از ترمیم کننده بتن

روش-استفاده-از-ترمیم-کننده-بتن

برای استفاده از انواع ترمیم کننده بتن به جز نوع تزریقی آن باید حتما سطح مورد نظر از هر گونه چربی آلودگی تمیز کنید. حال باید پودر های ترمیم کننده را با آب ترکیب کنید تا مایع خمیری به دست بیاید. طبق تجربه شرکت کیهان سازه به عنوان شرکت پیمانکار در زمینه مواد ترمیم کننده می توانید به ازای هر 20 کیلوگرم ترمیم کننده از 5 لیتر آب استفاده کنید.

 بعد از 30 دقیقه بعد از آنکه بر روی سطح مورد استفاده قرار گرفت شروع به خشک شدن می کند. برای استفاده از این محصول از یک کاردک بر روی سطح استفاده می شود و معمولا با توجه به سطح مورد نظر باید ضخامت مواد ترمیم کننده را انتخاب کرد.

کاربرد ترمیم کننده سطح بتن

هنگام خرید ترمیم کننده بتن باید بدانید هر کدام از انواع این محصولات چه کاربرد هایی دارند. عموما یک سری کاربرد هایی وجود دارد که بین تمامی ترمیم کننده ها است که شامل:

  • استفاده در مکان هایی که مجاور آب هستند مانند فضلاب ها، سد ها، استخر ها، مخازن آب و…
  • استفاده در سازه های دریایی و اسکله های نزدیک آب
  • زیر سازی سطوحی که نیاز به لایه حفاظتی دارند
  • ترمیم خطا های قالب گیری
  • ترمیم سطوح دارای ترک و حفره
  • استفاده در سطوحی که نا هموار هستند
  • زیر سازی کف ها و دیواره ها
  • سطوح داخلی و خارجی ساختمان

خرید ترمیم کننده بتن

خرید-ترمیم-کننده-بتن

برای خرید ترمیم کننده بتن باید به سری مواردی مانند افزونی های استفاده شده در محصول، شرکت سازنده و مقدار آن توجه کنید. شما می توانید با مراجعه به بخش فروشگاه سایت یا تماس یا مشاوران کیهان سازه از قیمت ترمیم کننده بتن مطلع شوید و آن را خریداری کنید. پیشنهاد می کنیم برای استفاده از این محصول از متخصص استفاده کنید تا در آینده باعث ایجاد خسارت نشود.