محصولات ساختمانی, معرفی محصولات

خمیر کاشت آرماتور و آشنایی با مزایای آن

خمیر-کاشت-آرماتور-و-آشنایی-با-مزایای-آن

خمیر کاشت آرماتور محصولی جدید است که به تازگی بسیار محبوب و در بازار پر فروش شده است. نام دیگر آمارتور همان میلگرد است. استفاده از این خمیر باعث می شود دوام سازه و استحکام آن در برابر عوامل محیطی چند برابر شود. میلگرد و استفاده از آن در سازه های بتنی و ساختمانی امروزه به یکی از الزامات تبدیل شده و مقاوم سازی آن یکی از موارد است که باید به آن توجه شود.

آرماتور و آرماتور بندی چیست؟

آرماتور-و-آرماتور-بندی-چیست

خمیر کاشت میلگرد یا آرماتور همانطو که در بالا توضیح دادیم محصولی است که برای استحکام بیشتر سازه و آرماتور بندی استفاده می شود. قصد داریم در این بخش در مورد آرماتور و آرماتور بندی صحبت کنیم. یکی از دلایل استفاده از میلگردها در سازه های بتنی شکننده بودن بتن در برابر نیرو های فشاری و کششی است. به همین خاطر با استفاده از میلگرد و خمیر کاشت میلگرد به اصطلاح سازه بتنی را آرمه می کنند.

میلگرد ها و آرماتور ها جنس های مختلفی دارند که با توجه به کاربرد آن سازه یا قطعه بتنی جنس آن انتخاب می شود ولی معملا از جنس فولادی آن استفاده می کنند. لازم به ذکر است آرماتور بندی یکی از حساس ترین مراحل است، که استفاده از افزودنی های بتن باعث بهتر شدن آن می شود و استفاده از نیروی متخصص جز واجبات زیرا که اگر این مرحله به درستی انجام نشود در آینده باعث مشکلات جدی و هزینه های زیاد می شود.

آرماتور بندی به شکل خلاصه فرایند است که میلگرد و سایر محصولات با ترکیب خاص کنار هم چیده می شوند و با جوشکاری به هم متصل می شوند ترکیب آرماتور بندی با بتن باعث ایجاد سنگی مصنوعی و محکم می شود.

مراحل کاشت میلگرد

برای استفاده از خمیر کاشت آرماتور باید مراحلی را برای استفاده از آن آماده کنید که شامل:

 •  سوراخ کردن بتن
 •  شست و شو و تمیز کاری بتن (بر اساس سایز میلگرد)
 •  تزریق خمیر کاشت میلگرد

مشخصات فنی فیزیکی و شیمیایی برای خرید خمیر کاشت میلگرد

مشخصات-خمیر-کاشت-میلگرد

شرکت کیهان سازه به تازگی مفتخر است که نمایندگی فروش خمیر کاشت آرماتور در شرق کشور است. این محصول دارای مشخصاتی است که باعث می شه شما در خرید آن سردرگم نشوید که شامل:

مقاومت فشاری : (1 روزه) 45 مگاپاسکال، (7 روزه) 80 مگاپاسکال

مقاومت چسبندگی: 8/1 مگاپاسکال

زمان گیرش اولیه: 20 الی 40 دقیقه بسته به شرایط جوی محیط

حالت فیزیکی: خمیری

زمان و شرایط نگهداری: 6 ماه در انبار

خمیر کاشت آرماتور که در سایت کیهان سازه موجود است با نام تجاری ARMA FIX، در دو گرید ARMA FIX HR (افقی) و ARMA FIX VR (عمودی) به فروش می رسد.

خمیر کاشت میلگرد در بتن

برای خرید خمیر کاشت میلگرد یا همان ARMA FIX باید بدانید این محصول دو جزئی است و بر پایه رزین اپوکسی می باشد که نسبت به دیگر محصولات چسبندگی آن با پلیمر ها و افزودنی های شیمیایی چند برابر شده است و در سازه های بتنی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین لازم به ذکر است استفاده از هاردنر، فیلر و رزین بکار رفته در این محصول باعث ایجاد خواصی مانند زکان مصرف مناسب، کار پذیری مطلوب، چسبندگی بالا و حصول مقاومت فشاتری و خمشی و کششی زیاد در مدت کوتاع می شود.
برای مشاوره و خرید ARMA FIX می توانید با کارشناسان کیهان سازه تماس بگیرید تا آنها در زمینه خرید خمیر کاشت میلگرد شما را راهنمایی کنند.

تا اینجا به صورت کامل با ARMA FIX آشنا شده اید در ادامه قصد داریم مزایا و کاربرد خمیر کاشت میلگرد در بتن به شما معرفی کنیم.

مزایا خمیر کاشت آرماتور

خرید خمیر کاشت میلگرد لازمه دانستن مزایای این محصول است زیرا که تولید کننده گان این محصول در بازار زیاد است و هر کدام مزایای خاص خود را دارند ، مزایای عمومی این محصول در بازار شامل:

 • مقاومت شیمیایی بالا
 • چسبندگی بسیار زیاد به فولاد و بتن
 • جاذب آب نمی باشد
 • در برابر مواد اشتعال زا مقاوم است
 • خاصیت خود متراکم شونده
 • عدم تاثیر پذیری از عوامل جوی و شرایط آب و هوایی
 • بسیار روان است و شره نمی کند
 • اجرای آسان

روش مصرف خمیر کاشت میلگرد در بتن

روش-مصرف-خمیر-کاشت-میلگرد-در-بتن

 

هنگام خرید این محصول لازم است بدانید که روش مصرف آن به چه نحوی است. در ابتدا باید با استفاده از سایز مته سوراخ کننده بتن حجم حفرخ را محاسبه کنید و مقدار حجم آرماتور را از آن کسر کنید. سطح مورد استفاده را باید از هر گونه آلودگی، چربی و گرد و غبار پاک کنید. هر جز خمیر آرماتور را با خود مخلوط کنید تا یکنواخت شود و بعد هر دو جز را با یکدیگر مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را در حفره آرماتور ها می ریزیم. دقت داشته باشد که سطح آرماتور کامل با خمیر برخورد داشته باشد. نکاتی که باید حتما آن را در نظر داشته باشید این است که:

 •  برای رقیق کردن از حلال استفاده نکنید
 •  در معرض نور خورشید قرار ندهید

کاربرد خمیر کاشت آرماتور

 •  مناسب برای ترمیم سازه های بتنی، فلزی، سنگی و…
 •  مناسب برای کاشت میلگرد در کف بتنی
 •  مناسب برای نصب و ثابت سازی ریل جرثقیل و راه آهن
 •  استفاده برای کاشت انکر بولت در بتن یا سنگ
 •  نصب ستون پل ها

سخن آخر

در این مقاله ما به صورت کامل در مورد آرماتور و آرماتور بندی و خرید خمیر کاشت آرماتور صحبت کرده ایم. توجه داشته باشید مرحله آرماتور بندی در سازه ها بسیار حساس است و باید دقت فراوانی بشه تا بعدا باعث ایجاد هزینه نشود، پیشنهاد می شود حتما از نیوری متخصص استفاده کنید. امیدواریم با خواندن این مطالب اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *