محصولات ساختمانی, معرفی محصولات

خرید پنترون و آشنایی با مزایا آن

خرید-پنترون-و-آشنایی-با-مزایا-آن

خرید پنترون را بی شک می شود گفت جز کاربردی ترین راهکار هایی است که در زمینه آب بندی استفاده می شود، نام دیگر آن را نفوذ گر می نامند. پنترون محصولی است که توسط شرکت آمریکایی ICS-PENETRON وارد بازار شد، این محصول تحت محصولات شرکت کیهان سازه وارد بازار داخلی می شود، در ادامه قصد داریم به مزایا خرید پنترون و کاربرد های آن بپردازیم.

پنترون چیست؟

آب بندی بتن لازمه این است که بدانید چگونه باید در آب بندی سازه های پیش ساخته و در حال ساخت سازه های بتنی به کار میرود، پنترون پودری کریستاله، معدنی و تک جزئی بر پایه سیمان است که دارای میکرو ذرات فعال می باشد و ترکیب این پودر با آب دوغابی را تشکیل می دهد که هنگام استفاده بر روی بتن به درون ماتریس آن نفوذ می کند و با جذب آب بتن کریستال پایدار تشکیل می دهد. با این عملی که صورت می گیرد تمام سوراخ ها و حفره ها درون بتن با کریستال هایی که تشکیل شده است پر شده و بتن نفوذ ناپذیر تشکیل می دهند. از این محصول جدید در استخر ها، اسکله ها، برج خنک کننده و مخازن بتنی و دیگر پروژه های بزرگ صنعتی استفاده می شود. آشنایی با پنترون و مزایای آن جز مواردی است که باید هنگام خرید آن در نظر بگیرید زیرا که پنترون تولید داخل نیست و احتمال این که افرادی به شما محصول بی کیفیت بدهند زیاد است. اگر قصد خرید پنترون (نفوذگر بتن) را دارید حتما ادامه این مقاله را بخوانید یا با مشاوران کیهان سازه تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مزایای پنترون چیست؟

مزایای-پنترون-چیست؟

مزایای پنترون به دلیل این که محصولی است که از فناوری های جدید استفاده شده، بسیار متنوع است اما به طور کلی مزایای پنترون که عموم مردم آن را می شناسند و با آن آشنایی دارند شامل:

 •  ارائه ویژگی تنفس بتن و خارج شدن بخار آب از بتن
 •  سازگاری با بتن و افزایش دوام و مقاومت بتن به علت تشکیل کریستال درون ماتریس
 •  ساختن کریستال پایدار و ماندگار در که باعث طولانی شدن عمر آب بندی سازه می شود
 •  حفاظت در برابر مواد خورنده
 •  مقاوم در برابر خش، سایش و کنده شدن های احتمالی سطح بتن

نحوه نگهداری و مصرف پنترون

نحوه-نگهداری-و-مصرف-پنترون

آشنایی با پنترون و مزایای آن تنها به کافی به درد شما نمی خرودم باید در نظر داشته باشید که این محصول طریقه مصرف و نگهداری بسیار سختی دارد که باید حتما رعایت کنید. در ادامه بیشتر این موضوع رو توضیح می دهیم.

نگهداری پنترون

پنترون ها در کیسه های 20 کیلویی به فروش می رسند تا راحت تر حمل شوند. کیسه ها را باید در دمای نرمال اتاق و زیر سایه قرار دهید تا بر اثر شرایط جوی و اشعه uv از بین نرود. برای استفاده از پنترون باید دقت کنید که به اندازه استفاده کنید و باقی مانده آن را در کیسه های مخصوص خود نگه دارید.

نحوه استفاده از پنترون و آب بندی بتن

آماده سازی سطح بتن

 •  سطح بتن نباید کثیف یا چرب باشد و باید قبل از استفاده آن را با آب گرم یا با مضرس کردن سطح بتن به روش مکانیکی تمیز کنید.
 •  سطح بتن اگر سست یا پوسته پوسته شده است باید با کاردک تمیز کنید و آن هارا جدا کنید.
 •  سطح بتن نباید صاف و صیقلی باشد زیرا پنترون به خوبی به درون سوراخ ها و روزنه های بتن نفوذ نمی کند و تولید کریستال را انجام نمی دهد.
 •  حتما قبل از استفاده از پنترون سطح قبلی بتن را خیس بکنید تا لایه های داخلی بتن هم رطوبتی باشند.

آماده سازی پنترون جهت اجراء

بر اساس روانی و دمای ملات و سطوح مورد استفاده باید حجمی از پنترون را با آب (2حجم پنترون با 3 حجم آب) مخلوط کنید. برای اختلاط بهتر توصیه می شود از دریل های پروانه ای استفاده کنید تا عمل اختلاط بهتر انجام شود.

کاربرد پنترون

کاربرد-پنترون

کاربرد پنترون در زندگی امروزه بسیار زیاد و پر رنگ است، با این روند صعودی محبوبیت این محصول برای آب بندی بتن که در بازار دارد جایگاهی برای خود به دست می آورد بسیار زیاد شده است. در ادامه قصد داریم برخی از کاربرد های این محصول را به شما معرفی کنیم.

 •  انبارهای زیر زمینی
 •  فوندانسیون سازه های بتنی و فلزی و چوبی بزرگ و کوچک
 •  سد ها نیروگاه های تولید برق
 •  نیروگاه های هسته ای
 •  سازه های دریایی مانند اسکله و آکواریوم و…
 •  تونل های زیر زمینی مانند تونل مترو

سخن آخر

توجه داشته باشید هنگام خرید پنترون باید مطالب بالا را در نظر بگیرید به این دلیل که این مصحول جدید است و اطلاعات موجود در آن در بازار هم بسیار کم است. اگر سوالی راجب آشنایی با پنترون و مزایای آن داشته اید حتما در بخش نظرات سوال خود را مطرح کنید یا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *