چسب کاشی

۴ مزیت عمده استفاده از چسب کاشی

قبلا از سیمان برای چسباندن کاشی استفاده میشد. با اینکه کارآمد بود اما مشکلاتی داشت. گاهی اوقات به درستی کار میکرد اما گاهی اوقات نه و به همین دلیل بود که از چسب کاشی بدین منظور استفاده شد و این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. هر فروشنده و پیمانکار کاشی به شما پیشنهاد خواهد داد که به جای سیمان از چسب کاشی استفاده کنید. به بررسی چندین دلیل که مزیت چسب کاشی را بیان می کند، می پردازیم:

مزایای چسب کاشی

۱- چسبندگی بالایی دارد
سیمان دارای قدرت چسبندگی زیادی برای آجرهاست اما دارای قدرت کافی و لازم برای به هم چسباندن کاشی ها نسیت و بعد از چندین سال ممکن است کاشی ها از هم جدا شوند درحالیکه استفاده از چسب کاشی این مشکلات را ندارد و دارای قدرت چسبندگی زیادی است و کاشی ها را برای چندین دهه با قدرت کنار هم نگه می دارد. اینها سبب می شود که از چسب کاشی برای کاشی های دیواری استفاده گردد.
۲- ممکن است به راحتی شکسته شود
گرانول سیمان آن قدر بزرگ است که جدا کردن آن کار بسیار دشواری است. استفاده از آن برای کاشی که فضای توخالی را در پشت آن ایجاد می کند، منجر به ایجاد صدای عجیبی به هنگام قدم زدن روی آن می گردد. این فضا خالی سبب شکسته شدن کاشی می شود و به راحتی می شکند.
مزایای چسب کاشی
۳- استفاده از آن راحت است
استفاده از مخلوط سیمان برای نصب کاشی نیازمند مواد دیگری با نسبت های معینی است که البته کار راحتی نیست و زمان زیادی می گیرد. اما چسب کاشی که تنها برای این هدف یعنی چسباندن کاشی ساخته شده است، به راحتی قابل ساختن است. هرآنچه که نیاز است تا با هم مخلوط گردد در یک بسته آمیخته شده است که سبب صرفه جویی در زمان و انرژی می گردد.
۴- خیلی گران نیست
دلیل استفاده برخی از افراد از سیمان به این دلیل است که فکر می کنند استفاده از چسب کاشی دارای هزینه ی زیادی است. اما در واقعیت اینطور نیست. برای مصارف خانگی مجموع هزینه ای که بین سیمان و چسب کاشی وجود دارد تنها چندصد تومان است. با درنظر گرفتن مزیتهای استفاده از چسب کاشی، کمی گران بودن ارزشش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *