کفپوش اپوکسی EP FLOORING

کفپوش اپوکسی ، پوششی یکپارچه، بدون درز و پرمقاومت است که از ترکیب مقدار مناسبی رزین، هاردنر، فیلرهای معدنی مخصوص به همراه رنگدانه تهیه می شود. این کفپوش اپوکسی دارای مقاومت مکانیکی، شیمیایی و سایشی بالا بوده و برروی تمامی سطوح بتنی، سیمانی، سنگ و موزائیک قابل اجرا می باشد. این کفپوش در انواع مقاوم به خوردگی، ضد سایش، آنتی استاتیک و ترافیکی جهت کاربری های مختلف از جمله صنایع نفت و گاز ، مجتمع کای مسکونی و اداری، پارکینگها، تنبار سالن های تولید کارخانه جات و محیط های بیمارستانی و بهداشتی تولید و عرضه می شود. استفاده از رزین های مناسب ساخت اروپای غربی و فرمولاسیون منحصر ب فرد در ساختار تولید این شرکت سبب کارپذیری فوق العاده و ویژگیهای فنی بی بدیل آن گردیده است.

۱

موارد مصرف کفپوش اپوکسی

  1. قابل استفاده در انبارها، کف سالن های تولید و آزمایشگاه ها
  2. به عنوان کفپوش پر مقاومت و ضد سایش در پارکینگها، رمپ ها و سطوح در معرض اصطکاک
  3. قابل اجرا بر روی شبکه مسی در کف جهت افزایش میزان رسانایی در کنترل روم ، سالنهای تولید و مونتاژ قطعات الکترونیک و مراکز نظامی
  4. به عنوان کفپوش مقاوم به خوردگی در کارخانجات باطری سازی ، تولید مواد شیمیایی ، صنایع شیر و لبنیات ، پتروشیمی ها،پالایشگاهها و صنایع نفت و گاز
  5. کف محیطها و صنایع غذایی ، بهداشتی، داروئی، بیمارستانها و اتاق های عمل

مزایای کفپوش اپوکسی

  1. دارای تنوع رنگی ، زیبایی و امکان خط کشی رنگی در طراحی دکوراتیو
  2. یکپارچه، بدون درز و ترک و ضد گرد و غبار (Anti Dust)
  3. دارای مقامت بالای مکانیکی (فشاری، خمشی،کششی)و شیمیایی
  4. قابل اجرا برروی تمامی سطوح بتنی،سیمانی،سنگ،موزائیک و …. به دلیل چسبندگی فوق العاده
  5. عایق مناسب جریان الکتریسیته، حرارت محیطی و رطوبت

طریقه مصرف کفپوش اپوکسی

الف) آماده سازی سطوح :

سطح زیر کار بایستی عاری از هرگونه آلودگی نفتی، روغنی، چربی و قطعات سست و فرسوده باشد. استفاده از روش مکانیکی آماده سازی سطح توسط ساب زدن (Grinding) به منظور برداشتن قطعات سست و آلودگی ها و ایجاد خراش های سطحی و ازدیاد اتصال مکانیکی در سطوح بتنی، موزائیک و سنگ توصیه می گردد. سطوح بتنی بایستی بر اساس استانداردهای DIN 1045 و یا DIN 28052 دارای مقاومت مکانیکی مناسب و بصورت مسلح اجرا شده و فاقد پوشش ها و پلاسترهای سیمانی سست باشد.

ب) آماده سازی مواد :

کفپوش اپوکسی دارای اجزای مختلفی از جمله پرایمر، فیلر های دانه بندی شده سیلیس، پودرهای مخصوص تیکسوتروپ کننده و روکش نهایی (TOP COAT) می باشد.اجزای رزینی سخت شونده مانند پرایمر ، ماستیک و یا روکش نهایی بایستی دقیقاً بر اساس نسبت اختلاط رزین و هاردنر وزن کشی و هم زده می شود. ایجاد فاصله زمانی پس از اختلاط به منظور خروج حبابهای هوای تولید شده و سپس میکس مجدد آن به مدت یک دقیقه توسط میکسر مکانیکی توصیه می گردد.

ج)روش اجرا

پس از آماده سازی سطوح پرایمر اپوکسی به روش مندرج در بند ب آماده و توسط غلتک بر روی سطوح اجرا می گردد.سپس قبل از خشک شدن پرایمر سیلیس دانه بندی شده بر روی سطوح پهن می گردد.در صورت نیاز به پرکردن چاله ها و حفره ها و یا تسطیح و شیب بندی سطوح، با استفاده از رزین مخصوص و فیلر ها و پوردهای فوق الذکر ماستیک و گروت اپوکسی تهیه شده و با استفاده از ماله و کاردک روی سطوح اجرا خواهد شد . در انتها روکش نهایی با استفاده از شانه های دندانه دار و بصورت خود تراز (Self Leveling) برروی سطوح اعمال شده و با استفاده از غلتک های مخصوص ، هواگیری خواهد شد.

توجه ۱ : دمای مناسب جهت اجرای کفپوش های رزینی ۱۰ الی ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد. هوای گرم باعث سرعت واکنش و گیرش سریع شده که در اینصورت مقادیر مواد میکس شده برای اجرا بایستی حداقل ممکن باشد.از به کار بردن هرگونه حلال جهت رقیق کردن مواد جداً خودداری فرمایید.

توجه ۲ : در هنگام اجرا از دستکش مناسب استفاده نمایید. در صورت تماس مواد با پوست آنرا با پارچه آغشته به حلال تمیز نموده و سپس با آب و صابون شستشو دهید. در صورت تماس مواد با چشم آنرا با آب فراوان شسته و سریعاً به پزشک مراجعه نمایید.

توجه ۳ : اجرای کفپوش اپوکسی کاری فنی بوده و نیاز به تجربه فراوان دارد. اجرای آن توسط افراد غیر حرفه ایی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

 مشخصات شیمیایی کفپوش اپوکسی

حالت فیزیکیمایع غلیظ
رنگدر رنگهای متنوع جهت سفارش
وزن مخصوصgr/cm³ ۵/۱ +- ۱/۰
مقاومت فشاری۸۰ مگا پاسکال
نسبت اختلاط۱۸/۱۰۰ = A/B
جامد وزنی ۲ جزء۱۰۰ درصد
جامد حجمی ۲ جزء۱۰۰ درصد
ضخامت فیلم خشکحداقل ۱ میلی متر
زمان مصرف۵ دقیقه ( در دمای ۲۵ درجه) پس از اختلاط اجزاء
زمان خشک شدن۵ ساعت سطحی ، ۲۴ ساعت عمقی و ۵ تا ۷ روز نهایی
مکانیزم سخت شدنواکنش شیمیایی بین اجزاء
زمان و نحوه نگهداریتا یکسال در بسته بندی اولیه و محیط خشک و خنک
بسته بندیمطابق سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *