پودر بند کشی وارکان

بندکشی کاشی و سرامیک همواره جلوه گاهی از زیبایی هنر دیرینه و کهن این سرزمین (کاشیکاری سنتی و مدرن) بوده است. پودر بند کشی وارکان محصولی پلیمری بر پایه ترکیبات سیمانی می باشد که با فن آوری جدید و منحصر به فرد و در رنگ های متنوع به عرصه صنعت ساختمان معرفی شده است. از این محصول جهت بندکشی انواع کاشی، سرامیک و سنگ در سطوح نما، دیوار و کف و همچنین دور وان و دستشویی استفاده می شود. چسبندگی، خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری این ملات سبب پایداری و مقاومت آن در برابر ترک خوردگی، پوسته شدن و جدا شدگی از کاشی و سرامیک شده و زیبایی و جلوه خاصی به بنا خواهد بخشید. وجه تمایز پودر بندکشی وارکان با سایر محصولات مشابه قابلیت بندکشی تا عرض ۱۰ میلیمتر بدون خطر ترک خوردگی ناشی از انقباض ملاتهای سیمانی، انعطاف پذیری و کارپذیری فوق العاده و همچنین دوام و کیفیت کم نظیر رنگ ها و در نتیجه زیبایی بصری کاشیکاری می باشد. این ملات در دو گرید نرمال (جهت مناطق خشک و معتدل) و واترپروف (جهت مناطق باران زا و مرطوب) تولید و عرضه میگردد که نوع واترپروف پس از سخت شدن تمامی بندها را ضدآب و نفوذ ناپذیر می نماید.

موارد مصرف پودر بند کشی وارکان

  1. بندکشی کاشی و سرامیک، سنگ، آجر، موزائیک و … به صورت انبوه با سرعت و ظرافت بالا
  2. پرنمودن تمامی درزها و بندها در استخر، آب نما و سازه های آبی
  3. بندکشی انواع قطعات پیش ساخته بتنی و سیمانی

مزایای وارکان

  1. سهولت و سرعت بالا در عملیات اجرایی
  2. یکنواختی و درخشش رنگ
  3. بسته بندی کوچک و متناسب با مصرف
  4. مقاوم در برابر تنش های کششی، فشاری و ترک خوردگی
  5. مقاوم در برابر آب، نور خورشید و عوامل محیطی
  6. چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالح

روش و میزان مصرف پودر بند کشی وارکان

سطح زیرکار بایستی تمیز، خشک و فاقد قطعات سست، رنگ، غبار، چربی و مواد پلیمری باشد. برای آماده نمودن ملات بندکشی، پودر وارکان را به آرامی به آب تمیز اضافه نموده و تا بدست آمدن خمیر مورد نظر ورز دهید. جهت افزایش استحکام در چند روز اول بندها را مرطوب نگهدارید.

برای بالا بردن چسبندگی و همچنین آب بند نمودن درزها در ابتدا محلول پرایمر توسط مخلوط کردن یک حجم رزین آببندی با دو حجم آب ساخته می شود. سپس پرایمر فوق با استفاده از برس (قلم مو) بر روی بندها اعمال شده و پس از خشک شدن، محلول پرایمر بجای آب لازم برای درست کردن خمیر بندکشی استفاده گردد.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی

حالت فیزیکی:پودر نرم
رنگ :سفید و رنگی (حسب سفارش)
وزن مخصوص:  ۳/۱   gr/cm3   
بسته بندی:کیسه های پلاستیکی ۵ و ۲۵ کیلویی
شرایط و زمان نگهداری :  تا یکسال در بسته بندی اولیه و انبار مناسب و دور از رطوبت و تابش مستقیم آفتاب (۰C ۱۵  تا ۲۵)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *